Popüler Youtube kanalı Altcoin Buzz’un analistleri, Eylül 2021’de parachain müzayedelerini kazanma ve 100 kat yükselme şansı olan Polkadot ekosistemindeki en iyi 5 Kusama projesini paylaştı. Kriptokoin.com olarak projelerin özelliklerini ve yol haritalarını derledik. Kusama parachain müzayedesinin genel hatlarıyla başlayalım…

Kusama parachain kitle kredisi müzadeyesi

Kusama (KSM), uygulamaları ve deneyleri test etmek isteyen tasarımcıların ve geliştiricilerin ihtiyaçlarını karşılamak için stratejik olarak tasarlanmış bir Polkadot kanarya (canary) ağıdır. Altcoin Buzz analistlerine göre, bu testler genellikle bu özelliklerin mainnet’te resmi olarak piyasaya sürülmesinden önce çok önemlidir:

Kusama’nın bir testnet olmadığını, Polkadot ağıyla aynı anda çalışacak şekilde inşa edildiğini belirtmek çok önemli. Böylece Kusama kitle kredisi projelerine ilgi söz konusu slotlar için yarışıyor.

100x Yapacak 5 Alt Coin

Ayrıca, kitle kredisi, yeni projelerin fon toplamasının yanı sıra Kusama ağıyla bağlantılarını kolaylaştırmak için çok ihtiyaç duyulan desteği toplamasının bir yoludur. Projeler, Kusama’da bir yer için teklif vermek için topluluklarından katkı bekliyor. Parachain kiralama süresi sona erdiğinde, kilitli Kusama yerel token’leri kullanıcılara iade edilecektir. Ücretsiz token’ler, bonus ödüller, staking’e karşı daha yüksek ROI, erken parachain stake ödülleri, Polkadot projelerinde tahsis ve ücretsiz NFT hediyeleri dahil olmak üzere KSM crowdloan’a katılırken 6 tür ödül bulunmaktadır.

100x hedeflenen ilk altcoin projesi: Basilisk (BSX)

Basilisk (BSX), AMM’ler için Blockchain’ler arası likidite sorunlarını çözmeyi amaçlayan bir projedir. Projenin açıklamalarına göre, likidite DeFi’nin temelidir ve bunu çözebilen herkes büyük bir gelişme görecektir. Bu arada, Basilisk sadece bir kanarya ağı veya HydraDX fork’u değildir. Yeni projelerin, token’lerinin likiditesini önyüklemek için Basilisk’in kendi Balancer Liquidity Bootstrapping Pool uygulamasını kullanabileceği tamamlayıcı bir “kardeş” Blockchain’dir.

100x Yapacak 5 Alt Coin

Analistlerin açıklamaları yaptığı sırada Basilisk’in ödülleri henüz açıklanmadı. Buna rağmen Altcoin Buzz analistleri, erken katılımcılar için ödüllerin oldukça yüksek olacağına inanıyor. Ek olarak, Web3 Vakfı hibesinin Basilisk’in başarısının bir başka büyük nedeni olduğu vurgulanıyor:

Web3 hibesi, belirli bir projenin substrat ekosistemine bağlılığının erken bir göstergesidir ve basilisk’in ana şirketi olan Galaktik konsey bir web3 aldı.

Ayrıca, güçlü fon sağlayıcılar da bir diğer önemli nedendir. Özellikle Basilisk ve Hydra DX toplam 1.5 milyon dolarlık fon sağladı ve Hydra DX, Digital Finance Group gibi büyük VC’lerin girişim sermayesi şirketleri tarafından finanse ediliyor. Ayrıca Basilisk, Hydra DX’in DeFi ittifakının bir üyesi olduğu DeFi alanında çok güçlü bir ağı temsil ediyor.

100x Yapacak 5 Alt Coin

Altair (AIR) ikinci sırada yer alıyor

Altair (AIR), kripto para birimlerinin tokenizasyonu yoluyla gerçek dünya varlıkları için likidite yaratmaya çalışıyor. Altair, galaksideki en hızlı dönen yıldızlardan biridir ve aynı zamanda Santrifüj’den Kusama’ya köprüdür. Video sırasında, bir KSM’yi kilitlemenin ödülü 400 AIR’dir ve ilk 250 katılımcı da %10 bonus kazanır. Analistlere göre, Santrifüj platformu zaten 30 milyon doların üzerinde toplam TVL ile yayında. Gerçek dünya varlık havuzlarının açık bir pazarı olan Tinlake adında çalışan bir ürünleri var.

100x Yapacak 5 Alt Coin

Ayrıca proje iki adet Web3 vakıf hibesi almış ve tamamlamıştır. Bu projede yükselmek için bir başka zorlayıcı neden de, Santrifüjün Coinlist’te halka açık bir satış yapması ve Altair’in Aave ve Maker DAO ile en az iki önemli ortaklık kurmasıdır. Maker Dao ile ortaklık, Tinlake’in varlıklarının bir Maker DAO akıllı sözleşmesinde teminat olarak hareket etmesini sağlar.

Üçüncü altcoin projesi: Kilt (KILT)

Kilt (KILT), Web 3.0’da iddiaya dayalı doğrulanabilir, geri alınabilir ve anonim kimlik bilgileri yayınlamak için açık kaynaklı bir Blockchain protokolüdür. Ödüle gelince, 1 KSM için katılımcılar en az 25 KILT alır. İlk dolaşımdaki KILT arzı 34 milyondur, yani minimum 25 KILT’lik Kilt ödülleri oldukça yüksektir. Altcoin Buzz analistleri, Kilt ile ilgili harika şeylerden birinin, hem Kusama hem de Polkadot için tek bir token modeline sahip olması olduğuna dikkat çekiyor. Bu, tek bir ağ olduğu ve mainnet ile kanarya ağı arasında bir ayrım olmadığı anlamına gelir. Ayrıca, Kilt bir Web3 vakıf hibesi aldı ve teslimatını gerçekleştirdi.

100x Yapacak 5 Alt Coin

Altcoin Polkasmith (PKS)

PolkaSmith (PKS), sınırsız ve sürtünmesiz DeFi ve NFT uygulamaları oluşturmak için tek duraklı bir üretim merkezi olacak. Ödüller açısından 1 KSM, katılımcılara 350 PKS verecek. Nihai oran, toplam katılımcı sayısına eşit olarak dağıtılacaktır. Trader’ler, Polkasmith kitle kredisine katılmanın katılımcılara Kusama’daki Red Kite IDO’ya katılmak için benzersiz bir fırsat verebileceğini vurguluyor:

Red kite, Step Hero gibi 20 kat geri dönüş yapan projeleri başlatan popüler bir IDO platformudur.

Analistler, Polkasmith için son olarak, köklü bir platform olmasına rağmen, henüz uygulanmadığını ve bu nedenle test edemediklerini vurguluyor.

100x Yapacak 5 Alt Coin

Beşinci altcoin projesi: Genshiro (GENS)

Kriptokoin.com olarak değineceğimiz Genshiro (GENS), merkezi olmayan bir borç verme, ödünç alma, ticaret ve stake protokolüdür. Genshiro, Balancer canary ağıdır. Trader’ler, Genshiro’nun Kusama parachain kitle kredisinde daha iyi ödüllerden birini verdiğini vurguluyor. 1 KSM, erken kayıt için 2500 GENS’e eşdeğerdir ve 1.000 katılımcı ücretsiz NFT alacaktır. Genshiro kullanıcıları, Equilibrium’a kıyasla daha geniş bir kripto para yelpazesine erişebilecekler. Genshiro’nun kapalı betası artık yayında. Ayrıca, Genshiro ayrıca iki Web3 vakıf hibesi aldı ve tamamladı.

Kaynak: Kripto Koin

Write A Comment