Özellikle yaz mevsiminin gelişiyle balkonlar, muhteşem bir konfor alanı sunmaktadır. Kimi zaman akşam yemeklerine kimi zaman da kahvaltı sonrası keyif kahvesine eşlik eden balkonların dekorasyonunda benzersiz bir görünüm şekillendirilebilir. Peki, balkon dekorasyonu nasıl yapılmalıdır? Balkonlarda hangi aksesuarlara yer verilebilir? İşte cevaplar…

Balkonlar, yaz aylarının vazgeçilmez alanlarından birini oluşturmaktadır. Sevdiklerimizle keyifli vakitler geçirebilme imkanı tanıyan balkonlarda, sıcak yaz günlerinin bunaltıcı etkisini azaltabiliriz. Evlerin içerisinde farklı dekorasyon örnekleri uygularken; balkonlarda da farklı bir bakış açısı oluşturabilirsiniz. Şık ve konforlu balkon mobilyalarıyla estetik bir görünüm yakalarken; aksesuarlara yer vererek zengin bir görünüm oluşturabilirsiniz. Balkon dekorasyonunda birbirinden farklı pek çok seçenek bulunmaktadır. Gelin, balkon dekorasyonunda eşsiz bir görünüm oluşturmanın yollarını birlikte keşfedelim.

BALKON DUVARLARINDA ŞIKLIĞI YAKALAYIN!

Balkon duvarlarında raf kullanmak hem işlevsel bir görünüm şekillendirir hem de yer açısından tasarruf etmenize olanak sağlamaktadır. Bu dekoratif raflara saksı yerleştirerek; doğayla iç içe olma fırsatı elde edebilirsiniz. Balkon duvarlarında sade ve nötr renkler kullanmayı tercih ediyorsanız; rengarenk çiçeklerle canlı bir etki oluşturulabilirsiniz. Dilerseniz; sarmaşıklarla duvarlarda harikulade bir görünüme kucak açabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2022

Dekorasyonda sıklıkla karşımıza çıkan ahşap merdivenler, balkonlarda da değerlendirilebilir. Balkon duvarına yaslı bir şekilde yer vereceğiniz merdiven bir çiçeklikte, bitkilerinizi sergileyebilirsiniz. 

Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2022

Balkon dekorasyonunda, balkon demirlerini de değerlendirebilirsiniz. Balkon demirlerine asacağınız saksılar, ortamın atmosferini bir anda değiştirecektir. 

Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2022

MOBİLYALARINIZDA UFAK DETAYLARA YER VERİN!

Geniş bir balkona sahipseniz; balkonlarınızda bahçe mobilyalarına yer verebilirsiniz. Balkonunuzun ihtiyaçlarını göz önüne alarak; kişisel zevkinize hitap eden mobilyalar kullanabilirsiniz. Rengarenk minderler ve şallar ile mobilyalarınızda canlı bir etki şekillendirebilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2022

BALKONLARINIZI AYDINLATIN!

Özellikle akşam saatlerinde loş bir ortam oluşturmak için balkonlarınızda farklı tip aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Led ışıklarla duvarlarınızda zarif dokunuşlar yaparken; zeminlerde fenerlere yer verebilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2022

Eşsiz kokulu mumlarla hem loş bir ortam elde edebilir hem de hoş kokulara kucak açabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2022

AYAKLARINIZI YERDEN KESECEK DETAYLAR!

Güneşin tepede olduğu şu günlerde balkonlarınızda hamağa yer vererek bol bol dinlenebilirsiniz. Renkli hamaklarla balkonunuza canlı bir etki katarken, kitap okuyabileceğiniz ya da şekerleme yapacağınız bir alan oluşturmak sizin elinizde!

Balkon Dekorasyonu Fikirleri 2022

Write A Comment