Bayide olmayan sıfır otomobiller tarlada bekletiliyor!

Bugün sosyal medyanın gündemine ilginç bir video oturdu. Stoklarda görünmeyen yüzlerce Honda Civic aracın bir tarlada bekletildiğini gösteren video kısa sürede viral oldu. İddialara göre stoklarda Honda Civic araç yokken mevcut araçlar tarlada toz içinde bekletiliyor.

Kullanıcılar video ile ilgili yorumlarını yapmakta gecikmedi. İddialara göre araçlar tarlada bekletilip piyasa değerini yükseltme politikası oynanacak. Daha sonra piyasada “zamlı” Honda Civic araçlar görmemiz mümkün.

Bayilerde olmayan yüzlerce Honda Civic tarlanın ortasında bekletiliyor.

Türkiye’de araç piyasasında mevcut durum belli. Fiyatlar uzun süredir almış başını gidiyor. Özellikle koronavirüsün de hayatımıza girdiği dönemden beri ikinci el piyasasında ciddi bir artış yaşandı. Bu piyasa artışının da kısa sürede azalacağı yok. Sosyal medyanın gündemine oturan videoya göre, bu piyasa değerlerini artırmada da bazı politikalar dönüyor.

Bir kullanıcı video ile ilgili “Honda’nın stoklarda yok diyerek düşük ötv’den vatandaşın yaralanmasını önlediği, ama videolarda yüzlercesi görülen arabadır. Honda’nın yaptığı yanlışın belgesidir, yetkili devlet kurumlarının acilen el atması gereken, ilgili bayiye yüzbinlerce liralık “stokçuluk” cezası kesmesi gereken olaydır.” yorumlarını yaptı. Şirketten ise konuyla ilgili henüz bir yorum gelmedi.

İlgi çekici video kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. Özellikle araç piyasasındaki insanlar duruma isyan etti. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Kaynak:Teknolojioku

Write A Comment