Bilgisayardan İnstagrama Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Instagram şüphesiz bugün en popüler ve yoğun kullanılan sosyal ağlardan biridir. Öyle ki, genellikle çoğu akıllı telefonda eksik olmayan uygulamalardan biridir. Ancak, büyük popülaritesine rağmen, sadece cep telefonu kullanımına odaklanmıştır. Gerçek şu ki, tüm yayınları bilgisayardaki tarayıcıdan görebilir, ancak bir yayın veya hikâye yüklemek istiyorsanız, sadece cep telefonunuzdan bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu da tamamen doğru değil, çünkü Instagram web sitesinin kendisi buna izin vermemesine rağmen, bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yayınlamanıza veya yüklemenize izin veren çok basit bir yöntem var.

Artık bilgisayarınızdan gerçekleştirdiğiniz görevleri fotoğrafları bilgisayara aktarmak, düzenlemek, rötuşlamak ve daha sonra oradan yayınlamak için tekrar cep telefonunuza geri göndermek zorunda değilsiniz.

Bilgisayarınızdan Instagram hesabınıza fotoğraf gönderme

Bilgisayardan İnstagrama Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Bunun için yapmanız gereken ilk şey Google Chrome’daki Instagram sitesine gitmek, hesabınıza giriş yapmak ve ardından Google tarayıcısının sahip olduğu geliştirici aracını etkinleştirmektir. (F12 tuşuna basarak bunu basit bir eylemle yapabilirsiniz)

Tarayıcınızın yan tarafında (sağ taraf) sayfanın kaynak kodunu içeren bir panel açılacak. Açılan küçük pencerede hiçbir şeye dokunmak zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken tek şey mobil modu etkinleştirmek. (Bu panelin üst çubuğunda bir cep telefonu ve tablet simgesinin bulunduğu simgeye bir tıklamayla yapabileceğiniz bir şey)

Bilgisayardan İnstagrama Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Instagram’ın web sürümünün dönüştürüldüğünü ve mobil cihazlarda gördüğünüz gibi gösterildiğini otomatik olarak göreceksiniz. Geriye kalan tek şey, sayfayı güncellemek için F5 tuşuna basmak ve Instagram’a yeni içerik ekle düğmesine basabilmek için uygulamanın altındaki simgeleri görüntülemektir.

Artık fotoğraflarınızı bilgisayarınızdan Instagram hesabınıza yükleyebilir yayınlayabiliriz.

Kaynak:Teknolojioku

Write A Comment