Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, Binance’in bir güncellemenin ardından Dogecoin (DOGE) çekme işlemlerinin geçici olarak askıya alındığını söyledi. 

Binance, Dogecoin işlemlerini askıya aldı

Binance, Perşembe sabahı yayınladığı bir gönderide “küçük sorunun” ne olduğunu belirtmeden, “10.11.2021’de bir sürüm güncellemesi gerçekleştirdikten sonra Binance’de DOGE  çekme işlemleriyle ilgili küçük bir sorun keşfettik. Sonuç olarak, bu sorun çözülene kadar DOGE ağından para çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldık. Binance, sorunu çözmek için DOGE proje ekibiyle aktif olarak çalışıyor,” ifadelerini kullandı. Ancak güncelleme, bazı kullanıcıları için önemli sorunlar yaratmış gibi görünüyor. Bu kullanıcılar, kripto borsasının önce kendi rızaları olmadan Dogecoin çekme işlemi başlattığını ve şimdi bu kullanıcılardan şu anda Binance hesaplarında bulunmayan Dogecoin’i iade etmelerini istediğini iddia ediyor.

Binance, Dogecoin işlemlerini askıya aldı

Dogecoin geliştiricilerini temsil eden bir Twitter hesabı tarafından Perşembe günü yayınlanan bir tweet dizisinde, geliştiriciler, ilk para çekme işlemlerinin, “yetersiz ücretler” nedeniyle “kalmış”, yıllar öncesinden istenen işlemleri gerçekleştirmeye yönelik takip girişimleri gibi göründüğünü açıkladı. Tweet dizisine göre, birkaç gün önce başlatılan Dogecoin ağ yükseltmesi bu eski işlemleri tetiklemiş gibi görünüyor. Github sayfasında, güncellemenin ağdaki tüm katılımcılar için “yeni bir minimum ücret önerisi” tamamlandığını söylüyor; geliştiriciler bu nedenle, kullanıcılar artık coinlere sahip olmasalar bile, takılan işlemlerin yeniden denenmiş gibi göründüğüne inanıyorlar.

Dogecoin geliştiricileri, borsa bir yıldan uzun bir süre önce “takılmış işlemler” konusunda ilk kez iletişime geçtiğinde Binance ile çalışmaya çalıştıklarını, ancak Binance tarafından bilgilendirilmediklerini ifade ettiler.

Kaynak: Kripto Koin

Write A Comment