Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, dün altcoin projesi Gala Games (GALA)’i listelediğini duyurdu. Kripto paranın fiyatı listeleme duyurusuyla uçtu gitti. Peki Gala Games nedir? GALA tokeni, Gala Games Ekosisteminde kullanılan ana kripto para birimidir. Bu tokenin ne olduğunu ve ne işe yaradığını öğrenmek, nasıl kullanılacağını anlamada önemlidir. Kriptokoin.com olarak, Gala Games (GALA)’in ne olduğunu sizler için araştırdık, birlikte inceleyelim…

Altcoin projesi Gala Games (GALA) nedir?

Gala Games, Blockchain oyunlarından oluşan bir ekosistem oluşturmayı amaçlayan bir GameFi platformudur. GALA, platformun hizmet tokenidir ve node operatörü teşvikleri, ağ yönetimi, platform oyunları oynamak için oyun içi ödüller, Gala mağazasında ürün satın almak için oyun içi para birimi ve NFT’ler için kullanılır. Gala Games tek bir oyun değil, daha çok eğlenceyi önceleyen ve arka planda Blockchain olan bir dizi farklı Blockchain oyunu sunuyor.

Şimdiye kadar, Gala bir oynanabilir oyun yayınladı: Town Star  ve bir NFT koleksiyon serisi VOX. Gelecekte bir fantezi RPG oyunu, bir bilim kurgu strateji oyunu ve bir kule savunma oyunu gibi daha fazla oyun yayınlamayı planlıyor. Gala Games tarafından Fortified, Mirandus, Echoes of Empire ve Spider Tank Project gibi diğer oyunlar da geliştirilmektedir. Temmuz 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana, Gala Games aylık 1,3 milyon aktif kullanıcıya ulaştı ve en pahalı parça 3 milyon dolar değerinde 26.000 NFT’ye satıldı.

Binance Listeledi ve Uçtu: Gala Games (GALA) Nedir?Eric Schiermeyer

Gala Games (GALA) ekibine bakalım

Gala, Eric Schiermeyer tarafından kuruldu. Eric Schiermeyer, popüler bir sosyal ve mobil oyun şirketi olan Zynga’nın kurucu ortağıydı. Schiermeyer’in liderliğinde Zynga, Poker, Mafia Wars ve Farmville gibi popüler hitleri piyasaya sürdü.

Gala Tokeni nedir?

Maksimum toplam arzda 35 milyar GALA tokeni olacak. Şu anda dolaşımda yaklaşık 7 milyar GALA var. 17.123.286 GALA, günlük yaklaşık 0200 UTC’de dağıtılır. Bu GALA’nın yarısı Founder’s Node operatörlerine, yarısı da Gala Games konservatörlüğüne dağıtılır. Her yıl 21 Temmuz’da GALA dağıtımı yarıya inecek. Örneğin 21 Temmuz 2022 tarihinden itibaren GALA’nın günlük dağılımı 17.123.286 yerine 8.561.643 olacak.

GALA tokeni, oyundaki öğeleri satın almak için kullanılan ve bir node çalıştırılarak kazanılabilen bir yardımcı program tokeni olarak hizmet eder. GALA tokeni, Ethereum ve BSC Blockchain’i üzerinde çalışır. Ağ, Kurucu Node’leri adı verilen kendi node kümesi tarafından güvence altına alınır. Gala, oyun içi işlemleri doğrulayan ve ağın güvenliğini sağlayan maksimum 50.000 Kurucu Node belirtir.

Binance Listeledi ve Uçtu: Gala Games (GALA) Nedir?

GALA tokeni nerelerde kullanılır?

GALA tokeni, Gala ekosisteminin dijital yardımcı tokenidir. Kriptografik olarak güvenlidir ve Gala ekosistemine özgüdür. GALA, kullanıcılar arasında transfer edilebilir ve nasıl kullanılacağı üzerinde tam kontrole sahipler. GALA, Gala Oyunları Ekosistemine güç sağlar. Kurucunun Node’leri, oyunların üzerinde çalışabileceği ekosistemi destekleyerek GALA kazanır. Gala Ekosistemi için üretilen ilk oyun olan Town Star, GALA’da ilk 100 oyuncunun ödüllendirildiği bir ödül yapısına sahip. 

GALA şu anda Ethereum Blokchain’ine dayanıyor ve ERC-20 standardına uygundur. GALA, ekosistemdeki katılımcılar arasında değişim aracı olarak kullanılacak, iade edilmeyen bir hizmet tokenidir. GALA’nın tanıtılmasının amacı, Gala Oyunları ekosistemi içinde etkileşime giren katılımcılar (örneğin, dijital ürünlerin veya oyun içi öğelerin ödenmesi) arasında uygun ve güvenli bir ödeme ve anlaşma şekli sağlamaktır. Ekibe göre, GALA hiçbir şekilde herhangi bir hissedarlığı temsil etmez. Bu token, Gala Games ekosisteminde kullanılmak üzere oluşturuldu. 

Sonuç

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Gala (GALA)’i listelediğinde bu proje manşetlerde görünmeye başladı. Ancak proje henüz yeni olduğu için yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz. Çünkü yeni projeler piyasada ciddi volatiliteye maruz kalır ve paranızı katlayabileceği gibi sıfırlayadabilir.

Kaynak: Kripto Koin

Write A Comment