On-chain analisti Willy Woo, tarihsel olarak BTC fiyat atlamalarına yol açtığını söylediği bir sinyali açıkladı. Popüler on-chain analisti Willy Woo, Bitcoin için önemli bir fiyat artışının ufukta olduğunu ima eden bir sinyal olduğunu söylüyor. 

  • Bitcoin Ne Olur

Bitcoin için rota çizdi

Analist, 831.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in NVT’sinin (işlem için ağ değeri) tarihsel olarak rallilere yol açtığını söylediği bir noktada olduğunu söylüyor. NVT, on-chain yatırımcı hacmini ölçen bir gösterge. Metrik, Bitcoin ağının toplam değerini, BTC blockchaininden akan toplam işlem hacmine böler ve ardından hareketli bir ortalama ile düzeltir. Woo, bu metriğe dayanarak, Bitcoin’in fiyat açısından aşırı ısınmadığını söylüyor. Analist: “Ayarlanmış NVT Sinyali orta bölgede. Fiyat artık aşırı ısınmıyor. Bunun bir boğa piyasası olduğunu varsayarsak, tarihsel olarak bu, fiyatın yükselmeye hazır olduğu bir bölge” diyor.

Bitcoin Ne Olur

 Analist, Bitcoin için önemli olduğunu söylediği başka bir göstergeden de söz ediyor. Woo, Bitcoin’in piyasa değerinin ABD dolarının (M2) toplam arzı ile ilişkili olduğunu öne sürüyor. Woo’nun grafiğine göre, USD arzı arttıkça Bitcoin yükselmeye devam edebilir.

Bitcoin Ne Olur

Woo kısa süre önce Bitcoin için büyük bir 4. çeyrek rallisi ve öncekilerden tanınmayan, muhtemelen 2022’ye kadar uzanan bir piyasa döngüsü çağrısında bulundu. Analist şöyle diyor:

Önümüzdeki birkaç hafta boyunca bu dalgalı ortamda ne olursa olsun, bu yılın sonunda iyi bir ralli alacağımızı çok yüksek bir kesinlikle biliyoruz. Dördüncü çeyrek harika olacak… Önümüzdeki yılın ikinci çeyreğine nasıl geçeceğini görmemiz gerekecek. Belki daha da derine iner ama henüz çok erken…Düşündüğüm şeyin bu olduğunu söylemekten çekinmiyorum ve bunun riskli bir çağrı olduğunu düşünmüyorum.

  • Bitcoin Ne Olur

Kaynak: Kripto Koin

Write A Comment