Herkese Merhaba, Bugün bu yazımda size blogger web sitesi Url’den ?m=1 son ekini nasıl kaldıracağınızı göstereceğim . ?m=0 veya ?m=1 uzantılarıyla biten bazı URL’lerin veya posta bağlantılarının gerçekten de arama motorları tarafından içerik yükleyiciler tarafından kullanılan cihazların özel uzantıları olarak verilen mutlak sonlar olduğunu birkaç kez gördünüz. 

O zaman neden tekrar seçkin olsun ki? Bu tür bir durumda, arama motorlarının, site içeriğini barındırmak için kullanıcılar tarafından hangi cihazların kullanıldığını bulmayı amaçlayan bazı prosedürleri vardır. toplanan veriler, google analytics ve bing analytics’te bir web sitesinin performans raporu olarak kullanılacaktır.

Günümüzde yaygın ve yaygın olarak kullanılan cihazlar Cep telefonları ve masaüstü veya dizüstü bilgisayarlardır. ?m=0 ve ?m=1 uzantılarını kullanarak, arama motorları bir web sitesinin trafik raporlarını blog yöneticisine ve blog yazarlarına sağlar.

Blogger Web Sitesinde ?m=1 son eki nedir –

?m=0 ile biten URL’ler, site içeriğinin masaüstü cihazlar kullanılarak istendiğini gösterir. Bu arada ?m=1 ile biten link siteye mobil cihazdan girildiğini gösterir.
Ancak deneyimlerime göre, ?m=1 veya ?m=0 ile biten URL’ler, google arama konsolunun robotları için tarama sorunlarına neden oluyor. URL incelemeleri yaparken, tarayıcı robotları aynı anda iki tür cihazdaki gönderileri indeksler ve bu, gönderileri arama sonuçlarında sıralarken yinelenen içerik sorunlarına ve intihal sorunlarına neden olur.
WordPress kullanıcıları bu sorunu bazı eklentiler kullanarak çözebilir, Peki ya blogger veya Blogspot kullanan kullanıcılar? Herkesin bildiği gibi blogger’da eklenti benzeri bir özellik yoktur, blogger kullanıcıları için her şeyi manuel olarak kodlayarak yapmak zorundadır. Eklenti olmamasına rağmen, bazı komut dosyaları ekleyerek ?m=0 ve ?m=1 uzantılarını kaldırabilirsiniz, Bu komut dosyasını yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:-

Bogger URL’sinden ?m=1 & ?m=0 Soneki Nasıl Kaldırılır –

Adım 1: – Blogger.com’a gidin.
Adım 2: – Blogger hesabınıza giriş yapın.
Adım 3: – Tema Menüsüne tıklayın.
Adım 4 : – Bundan sonra Html Düzenle’ye tıklayın.
Adım 5 : – Blogger şablon komut dosyasının sonunda </body> etiketini bulun.
Adım 6 : – Aşağıdaki kutuda verilen kodu kopyalayın ve </body> etiketinin üzerine yapıştırın.

 

<!--[ Tech BroCode Tarafından Url'den ?m=1 & ?m=0 öğesini kaldırın]--> 
< komut dosyası >
 //<![CDATA[
var uri = window.location.toString(); if (uri.indexOf("?m=1","?m=1") > 0) {var clean_uri = uri.substring(0, uri.indexOf("?m=1"));window.history. replaceState({}, document.title, clean_uri); };
//]]> 
</ komut dosyası >

 

Adım 7 : – Şimdi Kaydet düğmesine tıklayın ve çalışmanızı kaydedin.
Adım 8 :- ?m=1 ve ?m=0 kaldırmak için betiği başarıyla eklediniz.

Çözüm –

Bilmek oldukça kolay. script kodunu blogger şablonumuza başarıyla ekledik. Web sitenizin URL’sini telefon veya masaüstü herhangi bir cihazda açtıysanız, URL’nin sonunda ?m=0 veya ?m=1 gibi bir uzantı görmüyorsanız, bu eğitimin başarılı olduğu söylenebilir. 
Blogger şablonunu değiştirmek istiyorsanız, bu komut dosyasını yeni HTML şablonuna eklemeyi unutmayın. 

Peki, ?m=0 Soneki Blogger Url’sinden nasıl kaldırılır konusu bu kadar. bu yüzden hepsi bu eğitimle ilgili. Script eklerken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız veya herhangi bir hata alırsanız, yorum kutusuna sormaktan çekinmeyin veya bizimle iletişim sayfasından da benimle iletişime geçebilirsiniz. Bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Write A Comment