BMW veda mektubu yayınladı! Beklenmedik karar

Bildiğiniz gibi fosil yakıtlar, dünyamızın geleceğini çok ciddi bir biçimde tehdit ediyor. Bu tehdidin farkında olan ve elektrikli otomobil dönüşümünde geride kalmak istemeyen firmalar da önemli adımlar atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz zamanlarda Audi bu konuda ne kadar ciddi olduğunu ortaya koyan bir açıklama yapmıştı. Şimdi ise BMW Münih kentinde bulunan ana fabrikasının 2024 yılına kadar içten yanmalı motor üretimini durduracağını duyurdu.

İçten yanmalı motor üretimi son buluyor!

Ünlü otomotiv devi BMW, tamamen elektrikli olan i4 modelinin üretim başlangıcı için Cuma günü bir konferans düzenledi. Bu konferansta merak edilen sorulara açıklık getirilirken, Münih fabrikasının 2024 yılına kadar içten yanmalı motorlara tamamen veda edeceği de duyuruldu.

BMW CEO’su Oliver Zipse, Avrupa Birliği’nin 2035 yılından itibaren içten yanmalı motor ile çalışan araçların yasaklanmasına yönelik önerisine hazır olduklarını belirtti. Zipse, “ICE (İçten yanmalı motor) yasağına hazır olacağız. Bir bölge, bir şehir, bir ülke ICE’leri yasaklama fikrini alırsa, bir teklifimiz var. BMW Group bu konuda endişeli değil” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Teknolojioku

Write A Comment