DNS sunucusu yanıt vermiyor sorunu ile karşılaştığınızda DNS (Alan Adı Sistemi) erişimi olmayan bir web sitesine erişemezsiniz. Bu noktada “DNS sunucusu yanıt vermiyor” gibi hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu, ana bilgisayar adlarını IP adreslerine çevirmekten sorumlu merkezi olmayan adlandırma sisteminin yanıt veremeyeceği anlamına gelir.

DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor
DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor

DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Çözümü

DNS sunucusu yanıt vermiyor sorunun çözümü aşağıdaki gibidir;

  • Önce en kolay çözümü deneyerek DNS bağlantınızı test ederek sorunu çözmeye çalışın. Bu sorunu gidermek için web tarayıcınızı değiştirebilir veya güncelleyebilirsiniz.
  • İşletim sisteminiz düzgün çalışmıyorsa, “DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor” hata mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, Windows cihazınızı Güvenli Modda başlatmayı deneyin ve bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın.
  • Tarayıcı değiştirmek “DNS sunucusu yanıt vermiyor” hatasını düzeltmezse, sonraki adım güvenlik duvarını geçici olarak devre dışı bırakmak olmalıdır. Virüsten koruma yazılımı ve güvenlik duvarları, cihazınızı korumak için hayati öneme sahiptir, ancak bazen ağ bağlantılarını engelleyen sorunlara neden olabilirler.
  • Virüsten koruma veya güvenlik duvarını devre dışı bırakmak işe yaramazsa, başka bir olası çözüm, cihazda bulunan ikincil bağlantıları devre dışı bırakmaktır.

Write A Comment