Banyo tasarımlarında yıllar içinde birçok şey değişti. Günümüzde banyolar artık kullanıcıların zevkle vakit geçirdikleri özel bir alan konumund ve hal böyle olunca kullanım kolaylığı, fonksiyonellik, tasarım ve tasarımcı imzaları ile yeniden şekillenen banyolardan bahsederken gelinen noktada seçim kriterleri de, alternatifler de çoğaldı.

Ünlü bir markanın İş Geliştirme Müdürü Gani Ergül, özel banyolar oluşturmanın püf noktalarını anlattı.

En Güzel Banyo Dekorasyon Fikirleri 2022

Aydınlatma

İşe doğru aydınlatmadan başlayabilirsiniz. Doğru aydınlatma, verimliliği ve kullanıcı deneyimini geliştirmekle ilgilidir. Makyaj masası, küvet ve/veya duşu ve tuvaleti aydınlatmak çoğu zaman banyo için yeterlidir. Banyodaki tüm ışıklar kısılabilir olmalıdır. Özellikle çocuk olan evlerde yavaşça açılan ve kapanan ışıklar kullanışlıdır.

En Güzel Banyo Dekorasyon Fikirleri 2022

Müzik

Güne başlarken duşta en sevdiğiniz şarkıların size eşlik ettiğini hayal edin. Akıllı telefon uygulamaları aracılığıyla bağlanan ve kontrol edilen duvarların arkasına ve banyonun tavanlarına müzik hoparlör sistemleri kurmak artık yaygın olduğu için bu zevk artık hayal olmaktan çıkıyor. Banyoyu yaşanabilir kılmak için bir müzik sistemi de harikalar yaratabilir.

En Güzel Banyo Dekorasyon Fikirleri 2022

Duş aksesuarları

Günümüzde birçok özellikle donatılan duş başlıkları ve duş aksesuarları kullanıcıya gençleşme, kas gevşemesi gibi SPA benzeri bir deneyim sunacak şekilde tasarlanıyor. Evde SPA keyfi yaşatan ürünler banyoları uzun vakit geçirilecek keyifli alanlara dönüştürüyor. Ayrıca duşlara yerleştirilen oturma alanları kişileri rahatlamaya, yavaşlamaya ve duş deneyiminin keyfini çıkarmaya teşvik ediyor. Kaynak: Kadinlarkulubu

Write A Comment