Instagram en popüler uygulamalardan biridir ve düzgün çalışmadığında çok sinir bozucu olabilir. Bazen uygulama kilitlenebilir ve “Maalesef Instagram durdu” hatasını görürsünüz. Size hatadan nasıl kurtulacağınızı ve bazı şeyleri tekrar harekete geçireceğinizi göstereceğiz.

Instagram Durduruldu Hatası

Instagram durmaya devam ediyor, birçok kullanıcının bildirdiği yaygın Instagram hatası. Bunun olmasının nedeni, Instagram hataları, zayıf ağ bağlantısı, sunucu sorunu, Instagram uygulama önbelleği gibi birçok nedenden kaynaklanmaktadır. Instagram çalışmadığında ne yapacağınızı merak ediyorsanız, ağ bağlantısını yeniden başlatmak, Instagram’dan çıkış yapmak ve tekrar giriş yapmak, Instagram uygulamasını güncellemek, uygulama önbelleklerini temizlemek, uygulamayı silmek ve yeniden yüklemek iyi olur veya bekleyin. birkaç saat.

“Maalesef Instagram çalışmayı durdurdu” hatasını görebilir ve bunun olmasının nedenlerini ve nasıl düzeltileceğini arıyorsunuz. Sebepler hem cep telefonunuzdan hem de Instagram’ın kendisinden olabilir. Bu nedenle, düzeltmek için mevcut tüm yöntemleri kontrol etmek için talimatları takip etmek daha iyidir .

Instagram’ın çalışmamasının nedeni şunlar olabilir:

 1. ağ sorunları
 2. sunucu yanıt vermiyor
 3. Aynı anda çok fazla uygulama açık
 4. Wi-Fi ağıyla ilgili bazı sorunlar
 5. Zayıf mobil veri ağı
 6. telefonda yer yok
 7. Uygulama önbellekleri
 8. Instagram hataları
 9. Instagram uygulaması güncel değil.
instagram hatası

Instagram’ı PC’de kullanıyorsanız ve aynı sorunla karşılaştıysanız, bunun nedeni Instagram uygulamasının güncel olmaması (örneğin, Windows’ta bir uygulama kullanıyorsanız) veya tarayıcı sorunları olabilir. Instagram hataları.

Instagram çalışmıyorsa ne yapmalı?
Yöntem 1: Cihazınızı Yeniden Başlatın

“Maalesef Instagram durdu hatası” gördüğünüzde yapmanız gereken ilk şey cihazınızı yeniden başlatmak. Yeniden başlatma, her türlü mobil sorun için birincil çözümlerden biridir. Güç düğmesini basılı tutun ve Yeniden Başlat’a dokunun.

Yöntem 2: Verileri ve Önbelleği Temizle

Yeniden Başlatma sorunu çözmediyse, önbelleği silmeyi denemelisiniz:

 1. Mobil Ayarlarınıza gidin
 2. Uygulamalarda Instagram’ı bulun ve üzerine dokunun.
 3. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Verilerinizi temizlemek için:

 1. Telefon ayarlarınıza gidin
 2. Uygulamalar
 3. Instagram’a dokunun ve verileri temizle’ye dokunun
 4. Zorla durdur’a dokunun.
Nasıl Düzeltilir: «Maalesef Instagram Durdu»

Not : Instagram’ı seçtikten sonra Verileri temizle ve önbellek seçeneklerine erişmek için Depolama’ya dokunmanız gerekebilir. Cihazınıza ve işletim sistemi sürümünüze bağlıdır

Yöntem 3: Instagram’ı Güncelle

Telefonunuzda Instagram’ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Play Store’u açın, menüyü açmak için hamburger simgesine dokunun. Şimdi Uygulamalarım ve oyunlarım’ı tıklayın. Instagram’ın yeni bir sürümü varsa Güncelle’ye dokunun.

Yöntem 4: Instagram uygulamasını yeniden yükleyin

 Instagram uygulamanızın önbelleğini ve verilerini temizledikten ve uygulamayı  güncelledikten sonra, “Maalesef Instagram durdu” hatası tekrar ortaya çıktıysa, Instagram’ı yeniden yüklemelisiniz. Ayarlar’a gidin, Uygulamalar’a dokunun ve Instagram’ı seçin. Kaldır’a dokunun. Şimdi telefonunuzu yeniden başlatın. Cihazınız tekrar açıldığında, Instagram’ı tekrar yükleyin.

Yöntem 5: İnternet ağınızı kontrol edin

Mobil veri ve Wi-Fi arasında geçiş yapmak her zaman harikadır. Ayrıca internet bağlantısını açıp kapatabilirsiniz. Ardından tekrar deneyin ve Instagram uygulamasını açın. Çoğu durumda, çalışır.

Yöntem 6: Instagram’a Bildir

Hatayı gördüğünüzde, sorunu Instagram’a bildirme seçeneği vardır. Hemen rapor edebilir ve bir şeylerin yanlış olduğunu söyleyebilirsiniz. Sorunu ayrıca Instagram uygulaması içerisinden de bildirebilirsiniz.

Instagram’da sorunu bildirmek için:

 • Instagram uygulamasını aç
 • hesabınıza giriş yapın
 • Sağ alttaki profil resmine dokunarak profilinize gidin
 • Üç çizgili simgeye dokunun (hamburger simgesi)
 • Ayara Git
 • Yardım bölümünü açın
 • Oradan sorunu bildirin 
PC veya dizüstü bilgisayarda “Maalesef Instagram çalışmayı durdurdu” sorununu düzeltmek için:
 • Uygulamayı silip tekrar yükleyebilirsiniz
 • pencereleri güncelle
 • Safari, Firefox vb. gibi başka bir tarayıcı kullanın.
 • İçerik oluşturucu stüdyo web sitesini deneyin ( Instagram’da yayın yapıyorsanız ve çalışma durdurulduysa).
 • Herhangi bir tarayıcıda Ayarlar>geliştirici araçlarını kullanarak ekranı mobil olana değiştirin

Umarım bu soruna yardımcı olur. Değilse, neler yaptığınızı aşağıya yorum yapabilirsiniz. Instagram uygulaması artık her küçük ve hatta orta ölçekli işletmenin önemli bir parçası. Daha fazla takipçi edinmek ve hesabını büyütmek için bireyin bile her saat Instagram’da aktif olması gerekebilir. Instagram botu kullanıyorsanız , beslemeyi kontrol etmek için uygulamaya bile ihtiyacınız olmayabilir. Ancak, Instagram beslemesi sizin için önemliyse ve gönderileri görmek istiyorsanız ve Instagram durmaya devam ediyorsa, düzeltmek için talimatları takip edebilirsiniz.

Çözüm

Aktif bir Instagram kullanıcısıysanız, kapalıyken Instagram’ı düzeltmenin bazı yöntemlerini bilmek daha iyidir. Bu, ağınız, Instagram uygulamanız veya biraz zaman ayırmanız olabilir.

Write A Comment