Yatak odanız evinizdeki en kişisel alanlardan biridir. Rahatladığınız ve enerjinizi yeniden kazandığınız yer olduğu için tüm dikkatinizi çekmemesi için hiçbir neden yok. Yatak odanızı daha lüks hale getirmek için bu yararlı ipuçlarına mutlaka göz atın.

Lüks Yatak Odası Modelleri 2022

Bir halı ekleyin

Yatak odanıza doku ve sıcaklık eklemek, stil faktörünü arttırmanın en kolay yollarından biridir. İster çiçekli, ister sade tasarım tercih edin, şık bir halı yatak odanızı tamamen değiştirebilir.

Sanat ekleyin

Heykel, fotoğraf veya renkli bir tablo… Tarzınızı bir sanat eseri ile gösterin. Bir duvara asabilir veya en sevdiğiniz parçayı bir duvara yaslayabilirsiniz.

Atma yastıklarınızı aşırı doldurun

Yatak odanızı ‘normal’den en lüks otellerdeki yatak odaları seviyesine çekmek için peluş, aşırı dolu yastıkları deneyin.

Asılı bir ışık ekleyin

Masa üstü lambaları odanızdan tamamen kaldırın. Tarzınızı bir asma lamba veya göz alıcı bir avize ile gösterin. Çok fazla para harcamaya gerek yok, dramatik ve romantizm içeren bir tasarım seçmeniz yeterli.

Komidini yeniden tasarlayın

Komodin, yatak odası için önemli öğelerden birisidir. El kremleri, şarj kabloları, yarım bardak su, çeyreği bitmiş romanlar… Tüm bunların nasıl göründüğünü yeniden düşünmenin zamanı geldi. Bazı şeyleri bir çekmecede saklayın; küçük eşyaları güzel bir kutuya veya tepsiye yerleştirin.

İfade parçalarına odaklanın

Koyu renkli ahşap karyola, muhteşem bir yaldızlı şifoniyer, bir kadife koltuk… Her yatak odasının kendi merkezi parçası vardır, ancak odanın odak noktası olan bir parçasının olduğundan emin olun. Odayı çok fazla mobilya ile karıştırmayın, bunun yerine her parçanın kendi başına durmasına izin verin.

Zemini boş tutun

Dağınık bir yatak odası asla lüks görünmez. Bu yüzden zemini temiz ve düzenli tutun. Kitapları ve uzatma kablosu yığınlarını düzenli ve bir arada tutun.

Donanımınızı yükseltin

Donanımın değiştirilmesi odanızı yükseltmenin ucuz ve kolay bir yoludur ve görünümü kişiselleştirmenin birçok yolu vardır. Şifonyer ve komodininizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Sandıkları yeniden düzenleyin

Tıpkı komodin gibi, dağınık bir sandık da yatak odanızın dağınık görünmesini sağlayabilir. Kolay hareket ettirilebilir ve içi düzenlenebilir bir sandık tercih edin.

Yeşillik ekleyin

Her zaman olduğu gibi, odanızı ‘ortalama’ dan ‘pahalı görünümlü’ ye yükseltmenin en hızlı ve en kolay yolu biraz yeşillik eklemektir. Peki ne şekilde eklenmeli? Büyük bir orkide mi? Yoksa şifoniyer üzerinde küçük saksı bitkileri mi? Nasıl olursa olsun, birkaç bitki eklemek bir odanın lükse son adımı atmasına yardımcı olur.

Kaynak: Kadinlarkulubu

Write A Comment