Masa tenisi file yüksekliği özellikle hobi olarak masa tenisini seçen kişiler tarafından merak edilir. Masa tenisinin file yüksekliğinin doğru seçilmesi oyuncular tarafından oldukça büyük önem taşır. Eğer file olması gerekenden yüksek seçilirse, oyunda teknik hatalar olabilir. Eğer file olması gerekenden alçak seçilirse yine oyunda birtakım hatalar meydana gelir. Bundan dolayı filenin ölçüleri herkesçe kabul edilen boyutlarda olmalıdır.

Masa Tenisi File Yüksekliği
Masa Tenisi File Yüksekliği

Bu filelerin genişliğinin standart ölçüsü, 1,83 metredir. Filelerin yüksekliği ise 15,25 cm’dir. Bu boyutlar Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) tarafından belirlenmiştir. File , masanın yan taraflarında duran iki direk ile desteklenmelidir.

Masa Tenisi File Yüksekliği Ne Olmalı? File Nasıl Kurulur?

Masa tenisi file yüksekliği öğrenildikten sonra masa tenisi ekipmanları doğru bir şekilde alınmalıdır. İki direk ve file satın alınarak masa tenisi kurulmaya başlanır. Filenin kurulması istenilen direklerin ayarlanabilir olması gerekmektedir.

File seçerken ise pamuk, naylon gibi malzemelerden olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu malzemelerden yapılan filelerin ömrü, diğerlerine göre daha uzun olmaktadır.

Write A Comment