Korku filmi severler dikkat! Bu yılın Netflix’de en çok beğenilen 5 korku filmini sizler için araştırdık. İşte o filmler

Netflix’de 2021’in en iyi 5 korku filmi

1. O (IT)

Film 1990’lı yıllarda mini dizi olarak ekranlara çıkmıştı fakat bu yıl film olarak Netflix platformunda yerini aldı. Maine kasabasında yaşayan 7 çocuğun yaşadığı korku dolu anları anlatan film, korku türünün sayılı yapımlarından.

Netflix’de 2021’in en iyi 5 korku filmi

2. Halka (The Ring)

İzleyen herkesin 7 gün sonra öldüğü bir kaset vardır ve Rachel bu durumu çözmek ister. Kaseti oğluyla birlikte izlediğini anladığında artık çok geçtir. Halka, korku filmleri serisinin olmazsa olmazlarından.

Netflix’de 2021’in en iyi 5 korku filmi

3. Bird Box

Yayınlandığı tarihten itibaren çok ilgi gören ve en çok izlenilen filmlerden biri olan Bird Box aslında daha çok gerilime yakın diyebiliriz fakat biz yine de bu listeye almak istedik. Tüm dünyada ortaya çıkan ve onu gören herkesin ölümüne sebep olan esrarengiz bir varlık herkesin eve kapanmasına sebep olur. 5 yıl boyunca çocukları ile bir evde kalan Malorie, güvenli bir bölge olduğunu öğrenir ve o ve çocukları için artık yolculuk başlamıştır.

Netflix’de 2021’in en iyi 5 korku filmi

4. Parçalanmış (Split)

Kişilik bozukluğu olan Kevin birçok ruh haline bürünüyor. Suça meyilli olduğu bir durumda 3 kız kardeşi kaçırıyor ve sonrasında yaşanan olaylar çok ilginç bir hal alıyor. Oyunculuk ve senaryonun Oscar’lık olduğu film mutlaka izlenmeli.

Kaynak:Teknolojioku

Write A Comment