Okullar Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak 2022 sorusuna yanıt verebilmek için sizlere bu yazı dizisini hazırladık. 2022 yılında okullara kaç adet güvenlik alımı gerçekleştirileceğinin detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kamu güvenlik alımı başvuru şartları dikkat edilmesi gereken konulardandır. TBMM plan ve bütçe komisyonu ardından belirlenen kararla çeşitli alanlarda işlemler olacağı aktarılmıştır. Hangi kadrolarda alımlar olacağı netleşmemekle beraber kamu güvenlik alımı için de başvuru yapılacağı tahmin edilmektedir. Kurumun güncel ilanlarını takip ederek güncel durum hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

okullara güvenlik alımı ne zaman başlayacak 2022
okullara güvenlik alımı ne zaman başlayacak 2022

2022 Kamu Güvenlik Alımı Okullara Güvenlik Alımı Ne Zaman Başlayacak?

Eğitim kurumlarının derecelerine göre güvenlik alımları yapılabilmektedir. Üniversite olarak dikkat çeken ilan ise İTÜ ilanıdır. Okullara güvenlik alımı ne zaman başlayacak sorusunu İTÜ ile yanıtlamak için kurumun taleplerini takip etmek önem kazanmaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde kendi yapısında görevlendirilmek üzere kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

2022 yılı Bakanlıkların talepleri doğrultusunda düzenli olarak kamu personeli alınmaktadır. Görevinden ayrılan personeller ve yeni binaların ihtiyaçlarını karşılayan kadrolar için güncel veriler paylaşılmaktadır.

Kamu Güvenlik Alımı 2022 Aranan Genel Şartlar
2022 Kamu Güvenlik Alımı, Aile, Adalet ve Sağlık Bakanlıkları için de güvenlik kadrosu alımları hakkında genel şartlar kurum bünyesinde veriliyor. 2022 yılı bütçe görüşmeleri ve yeni gelişmelerle beraber alımlarda genel koşullar şöyle olacak:

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ilgili maddelerinde istenen koşulları yerine getirmek, 48/A kriterleri ve fiziksel şart koşullarına uymak
Kadro için gerekli olan KPSS puan senesi ve türünü yerine getirmek, geçerliliği olan KPSS puanı olmak
Fiziksel ve ruhsal açıdan iş başvurusu sürecini ve görevi tamamlamaya engel bir durum olmaması
KPSS B grubu sınavından 2020 ve ardından gelen senelerde KPSSP3 (lisans), KPSSP93 (ön lisans) ve KPSSP94 (ortaöğretim) puan türünden taban puana uygunluk
Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan düzenli olarak bir maaş almıyor olmak
Bakanlar Kurulu Kararı ile alınan kararlar kapsamında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu maddelerine göre kamu kurumundan atılmamış olmak, bir sorun yoksa da yeni başvuru süresinde bir sene geçmiş olması
Fesih koşullarının önceden okunarak personel başvurusu yapacak kişi tarafından kabul edilmesi gerekmektedir. Kurum, görevi yerine getirecek olan kamu personeli adayının sonradan oluşan engel durumlara bağlı olarak tek taraflı sözleşme fesih hakkı vardır.

Write A Comment