Google, Bitcoin Vadeli İşlemler Platformu CME Group’a 1 milyar dolar yatırım yaptı. Google Cloud devi, diğer vadeli işlemlerin yanı sıra Bitcoin ve ETH sözleşmelerinin işlemlerini yapan bir vadeli işlem borsası olan CME’ye 1 milyar dolar yatırım yapıyor. Bitcoin, ETH ve diğer birçok altcoin CME’de sunuluyor. Ayrıntıları Kriptokoin.com’da bulabilirsiniz.

  • Önemli Gelişme: Google’dan Bu 2 Coin’e Dolaylı Yatırım!

Google’dan 2 altcoine dolaylı yatırım

The Wall Street Journal’a göre Google, Aralık 2017’de CBOE ile birlikte Bitcoin vadeli işlemlerini başlatan ilk platform olan CME Group’a 1 milyar dolar verdi. Yatırımla birlikte, CME’nin temel işlem sistemini Google Cloud’a kaydırması da şarttı.

CME, her gün işlemlerde trilyonlarca ABD dolarının dolaştığı piyasalarla çalışır. Şirketlerin ortaklığı, CME’nin yeni müşteriler bulmasını, işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmesini ve Google’ın teknolojisine dayalı yeni işlem araçları oluşturmasını kolaylaştıracak. CME Group’un piyasa değeri yaklaşık 80 milyar doları buluyor ve bu platform en değerli borsa operatörü.

Google, CME hisselerine 1 milyar dolar yatırım yapıyor

Sözü edilen 1 milyar ABD doları, Cloud tarafından CME’nin oy hakkı olmayan dönüştürülebilir tercihli hissesine yatırıldı. G. Cloud CEO’su Thomas Kurian’a göre bu, Google’ın tek bir şirketi değil, dünyadaki tüm yeni oluşan finansal sistemin dönüşümünü destekleme niyetini temsil ediyor.

  • Önemli Gelişme: Google’dan Bu 2 Coin’e Dolaylı Yatırım!

CME, G. Cloud’a ne zaman taşınacak? CME’nin altyapısını Google Cloud‘a kaydırma süreci 2022’de gerçekleşecek. Önce çekirdek işlem sistemleri taşınacak, ardından CME’nin verileri ve takas hizmetleri bunu takip edecek. Sonunda, tüm CME pazarları Google Cloud’a kaydırılacak. CME başkanı Terrence Duffy, bulut devi ile yapılan anlaşmayı “cennette yapılan bir evlilik” olarak nitelendirdi.

Kaynak: Kripto Koin

Write A Comment