Borsa yatırımı yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilmek amacıyla “Osmanlı Yatırım Güvenilir mi?” sorusuna da cevap verilmek adına sizlere bu yazıyı hazırladım arkadaşlar. Öncelikle belirtmek isterim ki bu yazıyı tarafsız bir şekilde 2016’dan beri Osmanlı yatırımı kullanan biri olarak sizlere hazırlıyorum.

Borsada yatırım yapıyorsanız vadeniz ne olursa olsun dikkat ettiğiniz ilk şeyin alım-satım işlemlerinde uygulanan komisyonlar olduğunu biliyorum. Günümüzde her ne kadar küçük yatırımcılar başlarda bankalardan işlem yapmayı tercih etseler de, bir süre sonra bankaların ortalama Binde 2 uyguladıkları komisyonlar göze batmaya başlıyor ve haliyle farklı aracı kurum arayışına giriliyor.

Osmanlı Yatırım Güvenilir mi?

Bu sorunun cevabını yaklaşık 5 yıldır düzenli olarak Osmanlı yatırım ile çalışan biri olarak veriyorum: Evet güvenilir. Ben bu 5 senelik süreç içerisinde herhangi bir sorun yaşamadım. Geçen yıla kadar para yatırma ve çekme işlemleri 15-20dk sürebiliyorken son 1 senedir bu işlemler dakikalar içerisinde hallediliyor. Para çekme ve yatırma işlemlerinizde cep telefonunuza sms ile bilgilendirme yapılması da ayrıca güzel bir özellik.

Osmanlı Yatırım Güvenilir mi?

Kredili işlem Yapılabiliyor mu?

Evet kendim de ara ara borsada aldığım pozisyonlarda kredili işlemi kullanıyorum. Bu kısımda da piyasada uygulanan faizlere göre kredi faiziniz değişkenlik gösterebiliyor. (Her ne kadar tavsiye etmesem de takip ettiğiniz hisse senedinde gördüğünüz fırsatları anlık değerlendirebilirseniz kredili işlemi fırsata çevirebilirsiniz.)

Osmanlı Yatırım’dan Hesap Açtırmak Kolay mı?

Günümüzde artık tüm hesap işlemleri o kadar basit hale geldi ki. Hiç bir zahmete katlanmadan gerekli başvurunuzu yapıyorsunuz ve kapınıza gelen kuryenin getirmiş olduğu sözleşmeyi imzalayıp geri gönderiyorsunuz. Sözleşmenizin tesliminden itibaren de hesabınız aktifleştiriliyor ve işlem yapmaya başlıyorsunuz?

Osmanlı Yatırım’da Komisyon Oranları

Bu kısımda belirleyici en önemli unsur aylık işlem hacminiz. Takdir edersiniz ki milyon işlem hacmi üreten biriyle daha az işlem yapan kişinin komisyon oranı bir olmuyor. Bu sadece Osmanlı yatırım için değil tüm aracı kurumlar için geçerli. Ne kadar fazla işlem hacmi yaratırsanız komisyon oranınız da o kadar düşük oluyor. Şu an için bir çok müşteriyi 10 binde 4,5 gibi bir oranla başlattıklarını söyleyebilirim. Bu kısımda tabii ki dilerseniz yine de bir müşteri temsilcinizle bu durumu görüşebilirsiniz.

Aklınıza takılan herhangi bir soru olduğunda aktif olarak Osmanlı yatırımı kullanan bir arkadaşınız olarak sizlere yardımcı olmaya çalışırım.

“Herkese bol kazançlar, iyi yatırımlar diliyorum.”

Write A Comment