PVC kapı tam kapanmıyor sorunu yaşayan kişiler, kapının tam kapanmaması nedeniyle oluşan hava akışını kesmek için ne yapılması gerektiğini merak etmektedir. Eğer PVC türü kapınız tam kapanmıyorsa bu noktada öncelikle kapı çerçevesinin iç kısmında yer alan gri renkli silikon fitilleri incelemek ve menteşelerin çıkıp çıkmadığına bakmak gerekecektir. Çünkü PVC kapılarda kapanma sorunun temel nedeni bahsi geçen bu iki unsurdur.

PVC Kapı Tam Kapanmıyor
PVC Kapı Tam Kapanmıyor

PVC Kapı Kapanmıyorsa Nasıl Tamir Edilir?

PVC kapı tam kapanmıyor diyorsanız, daha önce de belirttiğimiz gibi kapının bazı aksamlarını incelemeniz gerekecektir. Kapının kapanmasını engelleyecek sorunların giderilebilmesi için yapılması gerekenler şunlardır;

  • İlk olarak kapının fitillerini kontrol ediniz ve eğer fitillerde deformasyon varsa fitilleri değiştirerek kapının kapanırken tam vakumlanmasını sağlayınız.
  • Menteşelerin sağlam olduğuna dikkat ediniz ve menteşeler gevşemişse küçük bir çekiç yardımıyla menteşenin çıkan kısmını oturtunuz.
  • Kapı kolunun tam döndüğünden ve kilide tam oturduğundan emin olunuz. Eğer kol dönmüyorsa, kapının kolunu değiştirmeniz gerekecektir.

Bu basit çözümler sayesinde kapının tam kapanmasını sağlayabilir ve yaşadığınız sorunu sona erdirebilirsiniz.

Write A Comment