Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan bir Cumhurbaşkanı Kararı, koronavirüs pandemisinde canlarını dişlerine takarak hizmet etmeye çalışan sağlık çalışanları ile ilgili bir karar içeriyor. Alınan karara göre sağlık çalışanlarının ücretsiz toplu taşıma hakları, bir süre daha uzatılmış durumda.

Sağlık çalışanlarına ilişkin alınan yeni karara göre özel sektör ya da kamuda çalışan tüm sağlık personelleri, 1 Ocak 2022’ye kadar toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilecekler. Pandeminin ilk dönemlerinde alınan ücretsiz toplu taşıma hakkı, yeni Cumhurbaşkanı Kararı ile bir süre daha uzatılmış oldu.

Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanı Kararı şu şekilde;

Sağlık Çalışanları Toplu Taşımaya Ücretsiz Binebilecek

Cumhurbaşkanı Kararı’nda şu ifadelere yer veriliyor;

GEÇİCİ MADDE 86- COVID-19 salgın hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel;

  • İlgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla, belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlanmada,
  • Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden yararlanmada, 31/12/2021 tarihine kadar (bu tarih dahil), 8/1/2002 tarihli ve 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaftır.

Kaynak: webtekno

Write A Comment