Sosyal medyanın gücünü arttırması ile hayatımıza birçok yeni kavram girdi. Sosyal medya terimleri olarak adlandırılan bu kavramlar, kullanıcıların platformlarda yaptığı aktiviteleri temsil ediyor. Özellikle son dönemde Instagram gibi platformlarda sıklıkla tercih edilen terimlerden biri de SFS. Peki büyük merak konusu olan SFS nedir? Instagram’da SFS nasıl yapılır? Yazımızda anlattık.

Sfs ne demek instagram 

SFS nedir?

Instagram’da dahil olmak üzere tüm sosyal medya platformlarında kullanıcıların hedeflerinden biri de hesaplarının etkileşimini arttırmaktır. Bu nedenle SFS gibi aktivitelere yönelen kullanıcılar, başka kullanıcılar ile iş birliği yaparak hesaplarını daha geniş kitlelere duyurmanın çabası içerisindedir.

Sfs ne demek instagram
SFS Nedir?

İşte tam bu noktada SFS kullanıcıların yardımına yetişmektedir. İngilizce “Shoutout For Shoutout” kavramının kısaltılmış hali olan SFS, iki kullanıcının Instagram profillerini karşılıklı hikayelerinde paylaşması anlamına gelir. Bu sayede kullanıcıların hesaplarındaki etkileşim artarak takipçi, beğeni ya da yorum gelmeye başlar.

SFS normal kullanıcıların yanı sıra ünlü kişilerin de sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir. Örneğin; bir markanın gönderdiği ürünü alan ”X” adlı ünlü kişi, ürünü hikayesinde markanın profili ile birlikte paylaşır. Aynı zamanda marka da ünlü kişinin profilini hikayesinde paylaşır. Bu sayede iki hesabında etkileşimi artacaktır.

Instagram’da SFS nasıl yapılır?

Bunun için öncelikle kendinize uygun bir Instagram hesabı bulmanız gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; SFS yapmak için seçeceğiniz Instagram hesabının kendi hesabınız ile aynı seviyede takipçi, yorum ve beğeni gibi etkileşimlere sahip olması. Çünkü kendi hesabınızdan daha yüksek profilli bir Instagram hesabı ile SFS yapma isteğinizi karşı taraf kabul etmeyecektir.

Sfs ne demek instagram
SFS Nedir?

Aynı zamanda bu hesabın güvenilir olmasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü güvenilir olmayan veya ‘fake’ bir hesap ile SFS yapmak, çeşitli sıkıntılara yol açacaktır. Bu tanımlara uygun bir kullanıcı bulduysanız, ilk başta kullanıcı ile mesaj üzerinden iletişime geçmeniz gerekiyor.

SFS isteğinizin kabul edilmesi durumunda diğer kullanıcının profilinin ekran görüntüsünü alarak hikayenizde paylaşmanız gerekiyor. Bu sırada çeşitli hashtagler ve profil hakkında ilgi çekici kısa bilgiler de eklemeyi unutmayın. Diğer yandan SFS işleminin tamamlanması için diğer hesabında aynı işlemi yapması gerekiyor. Bu sayede her iki tarafın takipçileri hikayedeki profilleri görerek takip veya beğeni şeklinde etkileşimlerde bulunacaktır.

Editör’ün seçtiği ilgili haberler

#TBT ne anlama geliyor?

Sfs ne demek instagram

Instagram hesap silme – Instagram hesap kapatma

Kaynak: shiftdelete

Write A Comment