Telefon sim kart okumuyor sorunu son günlerde oldukça fazla gündeme gelmektedir. Bu tarz sorunlar bazen kendi kendine telefonu yeniden başlattığınızda geçebilirken, bazı zamanlarda ise daha büyük problemlerin habercisi olabilmektedir. Dolayısıyla mutlaka dikkat edilmesi gereken bir sorundur.

Telefon Sim Kart Okumuyor
Telefon Sim Kart Okumuyor

Telefon Sim Kart Okumuyor Çözümü

Telefon sim kart okumuyor sorununu çözümü şu şekilde gerçekleşmektedir;

  • En temel çözümlerden biri, telefonu “yeniden başlat” işlevini kullanarak yeniden başlatmaktır. Güç düğmesine uzun basın ve yeniden başlatın.
  • Daha yeni Android sürümlerinde, başka bir basit çözüm, SIM kartınızın gerçekten açık olup olmadığını görmektir.
  • Bunu yapmak için “Ayarlar -> Ağ ve İnternet -> SIM Kart”a gidin ve SIM kartın yanındaki kaydırıcıya dokunun, kapalıysa “Açık” olacaktır.
  • Ağ modunu otomatik olarak değiştirmek, deneyebileceğiniz başka bir yöntemdir. Bunu, “Ayarlar -> Mobil Ağlar -> Ağ Modu”na gidip LTE/WCDMA/GSM (Otomatik bağlantı) adlı ilk seçeneği seçerek yapabilirsiniz.
  • Android cihazınızın ayarlarında seçilenden farklı bir şebeke operatöründeyseniz kesinlikle SIM kart hatası alırsınız. Doğru ağı seçtiğinizden emin olmak için Ayarlar -> Mobil Ağlar -> Ağ Operatörleri -> Ağları Ara’ya gidin.

Write A Comment