Tragus piercinglerinin yanı sıra kaş piercingleri de yüz felcine neden olmakla suçlanıyor. Bununla ilgili efsaneler, kalıcı bir rahatsızlıktan sadece birkaç dakikaya kadar her yerdedir. Bunların hiçbiri doğru değil.

Tragus Felç Eder mi?

Tragus , bir delmenin felce neden olması için yeterli sinir ucu içermez. Kaşın yanından geçen önemli bir sinir vardır. Ancak bu siniri delmek zordur. Eğitimli ve profesyonel bir piercing sanatçısı bu siniri bozmaz. Yüz felci genellikle felç veya önemli fiziksel travma gerektirir.

Tragus veya kaşınızı deldiriyorsanız , profesyonel bir piercing dükkanını kesinlikle tavsiye ederiz. Ancak birinin yüz felci geçirmesi için delicinin hedef bölgeyi tamamen ıskalaması gerekir.

Sevin ya da nefret edin (onları seviyoruz!) piercingler hemen hemen herkes için ilginç bir konuşma konusudur. Piercing hakkında konuşmaktan ne kadar zevk alsak da, sohbet sırasında duyduğumuz bazı fikirler çok güzel. Toronto ve Vancouver piercing sanatçılarımız, duyduğumuz en yaygın yanılgılardan bazılarını çürütmeyi kendilerine görev edindiler.

1. Yaz Piercingleri Her Zaman Enfekte Olur mu?

Bu efsanenin hala devam etmesi şaşırtıcı. Yaz, insanların delindiği en yaygın zamanlardan biridir ve enfeksiyonlar nadirdir. Mevsimin, bir piercingin enfekte olma olasılığı üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Enfeksiyonların en yaygın suçlularından biri mevsimsellik değil, uygunsuz bakım sonrası bakımdır. Uygun delme sonrası bakımın ardından enfeksiyonun önlenmesi önemlidir. Yaz burada devreye girebilir. Yaz aylarında, uygun bakımı atlamak için çok daha fazla cazibe vardır. Piercing iyileşirken konserler ve yüzmeden kaçınılmalıdır. Ancak yaz, müzik festivallerinin ve plaj günlerinin mevsimidir. Ve bazıları için günaha çok fazla.

Toronto ve Vancouver’da yaz neredeyse her hafta sonu müzik festivalleriyle doludur. Ve plajlar ve kır evleri yakındadır. Baştan çıkarıcı şeylere karşı koyamayacağınızı düşünüyorsanız, o zaman yaz delinmek için en iyi mevsim olmayabilir. Ancak mevsimin kendisi sizi enfeksiyona karşı daha savunmasız bırakmaz.

2. Piercingler Röntgenleri Etkiler mi?

Kaç anne, röntgen görüntülerini bozacağını iddia ederek çocuklarını piercinglere karşı uyardı. Neyse ki, bu sadece başka bir eski karı hikayesi. Röntgen görüntülerinde piercing takıları görünüyor. Ancak etrafındaki görüntüyü bozmaz veya etkilemez.

Doktorunuz röntgende bir piercingi tanımlayabilmelidir. Ancak herhangi bir karışıklık riski olduğundan endişeleniyorsanız, onlara önceden haber verin. Piercing görünür olmasına rağmen, röntgen üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur.

3. Meme Piercingi Emzirme Yetersizliğine Neden Olur mu?

Meme ucu piercinginiz varsa, emzirme yeteneğinizi etkilemez. Sütün bir kısmı delikten sızabilir. Ancak, emzirme yeteneğiniz etkilenmez. Meme ucunuzdaki piercing enfeksiyon kapmadığı sürece emzirmeniz güvenlidir.

Bununla birlikte, bebek sahibi olmadan bir yıl veya daha fazla bir süre önce meme ucu piercingi yaptırmak en iyisidir. Toronto ve Vancouver’daki en iyi piercing mağazalarından herhangi biri bu piercingi hamile bir kadına yapmayı reddedecektir. Endişe, potansiyel bir enfeksiyonun bebeğe zarar verebileceğidir.

Ayrıca, zaten emziriyorsanız, meme ucu piercingi almak için bebeğinizin emzirmeyi aşmasını beklemek en iyisidir. Piercingin iyileşmesini beklerken emziremezsiniz. Enfeksiyon riski yüksek olurdu ve kesinlikle rahatsız olurdu.

4. MRI Makineleri Piercingleri Yırtıyor mu?

Bu, televizyondan gelmesi gereken bir efsane. Evet, bir MRI güçlü bir mıknatıstır, ancak metal nesnelerin etinizi ve derinizi parçalamasına neden olmaz. Vücudunuzun içindeki metal bir nesnenin MRI sırasında ağrıya neden olabileceği söyleniyor. Vücut piercinginiz varsa, MRI çekmeden önce özel bir feragatname imzalamanız gerekir.

Vücut piercingleriniz için yüksek kaliteli takılar kullanıyorsanız sorun olmayacaktır. En iyi mücevherler, som altın ve yüksek kaliteli titanyumdan yapılmıştır. Nikel veya demir gibi diğer malzemeler kadar manyetik olmadıkları için bu malzemeler endişe verici değildir.

Vücut piercing takılarınızı saygın bir satıcıdan satın almanız önemlidir. Altın aslında katı altın değilse, mevcut safsızlıklar vardır. Bunlar genellikle nikel ve/veya demir içerir.

5. Piercinglerin Bakım Sonrası Dezenfekte Edilmesi Gerekir mi?

Belki de bu listedeki diğerlerinden daha fazla, bu gerçek geliyor. Dezenfekte etmek iyidir, değil mi? Sonuçta, delme sonrası bakımın ana hedeflerinden biri enfeksiyonu önlemektir. Ancak, delme işleminiz iyileşirken dezenfektanlar aslında olumsuz olabilir.

Piercinglerin nefes alabilmesi gerekir. Bir dezenfektan, delme işleminin etkili bir şekilde iyileşmesi için ihtiyaç duyduğu mikropları gerçekten öldürebilir. Dezenfektan, delme yerini tahriş etmenin yanı sıra iyileşme süresini de uzatır.

7. Piercing Kansere Neden Olabilir mi?

Piercinglerle ilgili en şok edici yanılgılardan biri, kansere neden olabilecekleri efsanesidir. Bazı iddialar kanser riskini artırabileceklerini belirtirken, bazıları doğrudan kansere neden olacaklarını belirtiyor. Bu iddiaların ikisi de yanlıştır.

Tragus piercingleri ve meme piercingleri , bu efsane için tekrar listeyi oluşturuyor. Meme ucu piercinglerinin meme kanseri riskinizi artırdığına dair iddialar var. Ancak bunun neden olacağına dair net bir ilişki yok ve bilimsel bir korelasyon da yok.

Doğrudan kansere neden olan piercing efsanelerinin arkasındaki en yaygın teori, cilt hücrelerinin dokuya itilmesi ve kanser hücreleri haline gelmesidir. Bu, basit ve basit, kanserin nasıl işlediği değildir.

Write A Comment