Valorant platforma bağlanırken bir hata mı yaşıyor ? Öyleyse, muhtemelen 40 hata koduyla karşılaşıyorsunuzdur . Bu, oyunun daha yaygın hata kodlarından biridir, ancak bu onu daha az sinir bozucu yapmaz. Neyse ki, 40 numaralı hata kodunu nasıl düzelteceğinizi bilmek , sorunun kökenini anladıktan sonra basittir.

Valorant Hata Kodu 40

Valorant’ta hata kodu 40, genellikle sunucu bakımı sırasında ortaya çıkar. Oyun, platformun kendisi kapalı olduğu için platforma bağlanırken bir hatayla karşılaşıyor. Endişelenmeyin, kod 40 zamanla kendi kendine düzelecektir – sunucular yeniden açılıp çalışana kadar beklemeniz yeterlidir.

Valorant hata kodu 40 için en yaygın düzeltme , oyun istemcisini yeniden başlatmaktır . En basit ifadeyle, bu, oyunu kapatmanız ve yeniden başlatmanız gerektiği anlamına gelir. Ancak, oyun sunucuları kapalıysa bu düzeltme çalışmaz. Basitçe beklemeniz gerekecek.

Valorant’ta çok sayıda numaralandırılmış hata kodu vardır , ancak bunların çoğu resmi Riot Games Destek web sitesinde ayrıntılı olarak açıklanmamıştır. Kod 40, herhangi bir resmi tanımı olmayan, büyüyen hatalar listesi arasındadır.

Neyse ki, sunucu kesintileri nedeniyle hata kodu 40’ın ortaya çıkıp çıkmadığını öğrenmenin basit bir yolu var. Sunucuların kapalı olup olmadığını Riot Games Sunucu Durumu web sitesinden öğrenebilirsiniz . Valorant ile ilgili sorunlar ortaya çıkarsa , bu yüzden 40 kodunun ortaya çıktığından emin olabilirsiniz. Alternatif olarak, en son sunucu durumu güncellemeleri için resmi Valorant Twitter hesabını takip edebilirsiniz. Bu, özellikle planlanmamış sunucu kesintileri veya kapalı kalma durumlarında kullanışlıdır.

Valorant hata kodu 40 sizi oyundan alıkoyuyorsa , beklemeniz gerekecek. Bu hata genellikle sunucular planlı bakım nedeniyle kapandığında ortaya çıkar. Neyse ki, sunucu güncellemeleri genellikle uzun sürmez. Biraz takılın ve farkına varmadan oyuna geri döneceksiniz.

Write A Comment