Xiaomi en ikonik cep telefonlarından birini Android 11'e güncelliyor!

Uzun bir bekleyişin ardından Xiaomi, en ikonik akıllı telefonlarından biri olan modelini Android 11‘e güncelliyor. Global olarak da yayınlanan güncelleme her türlü teknolojiyi bünyesinde barındıran, orta segmentin öncesi ve sonrası olarak ün yapmış olan Redmi Note 8T‘den bahsediyoruz.

Xiaomi, Redmi Note 8T global ROM’u aracılığıyla cihazını Android 11’e güncellemeye başladı. Yani MIUI sürümünün adlandırılmasında “MI” harflerini içeren global ROM’lu bu akıllı cihaz sahipleri telefonlarını güncelleyebilirler.

Redmi Note 8T için güncelleme zamanı

Xiaomi en ikonik cep telefonlarından birini Android 11'e güncelliyor!

Tabii ki My Pilot (Stable Beta) programı altında yapılan bir güncelleme olduğu için öncelikle küçük bir kullanıcı grubuna ulaşacağını ve her şeyin yolunda gitmesi halinde, ciddi hatalar da içermiyorsa My Pilot testinden geçeceğini de belirtelim. Güncelleme resmi olarak hazır ancak yinede ilk önce kullanıcılar tarafından test edilmesi gerekiyor. Hata ile karşılaşıldığında kullanıcılar bunu Geri bildirim yaparak MIUI yöneticilerine bildirebiliyorlar. Bu sayede daha az hata ile güncelleme yayınlanmış olacak.

Eğer sizlerde bu güncellemeyi cihazlarınıza kurmak isterseniz bu haberimizde resmi OTG dosyası mevcut.

Güncelleme toplam 2.3 GB yer kaplıyor ve bu bağlantıdan manuel olarak indirebilirsiniz (Kurtarma Modu formatı). Elbette, güncelleme işlemine başlamadan önce en önemli dosyalarınızın bir yedek kopyasını almanız güvenlik açısından uygun olur. Akıllı telefonunuzu işe yaramaz hale getirebilecek öngörülemeyen herhangi bir hataya karşı yedek almaktan asla sizlere zarar gelmez.

Kaynak:Teknolojioku

Write A Comment