Xiaomi telefonunuzun bildirim çubuğundaki MIUI simgeleri, Google simgelerine nasıl değiştirilir?

Xiaomi telefonlarımızda yüklü olarak gelen MIUI özelleştirme katmanı çeşitlilikte öne çıkıyorsa, bunun nedeni sunduğu yüksek özelleştirme kapasitesidir. MIUI varsayılan olarak sistem bildirim çubuğunda kendi simgelerini içeriyor, ancak bunların Google simgeleri tarafından değiştirilebileceğini biliyor muydunuz ?

Yerel Android‘deki simgeler, tamamen Xiaomi tarafından özelleştirilmiş tek renkli bir görünüme sahiptir, ancak bunların görünümünü değiştirebileceğiniz ve aşağıda açıklayacağımız küçük nasıl yapılır adımları var. Bu yöntemlerle bildirim geldiği zaman bildirim çubuğunda Google simgelerinin mi olmasını istersiniz yoksa MIUI simgelerini mi isterdiniz sorusuna yanıt bulabileceksiniz.

Telefonunuzun üst çubuğuna dikkat ederseniz, birbirinden iyi ayrılmış sağ ve sol olarak iki parça bulacaksınız: biri cihazınızın bağlantısına ve piline ayrılmış (Sağ kısım), diğeri ise gelen bildirimler bölümünü simgeler şeklinde bulabileceğimiz bölüm (Sol kısım).

MIUI Simgeleri vs Saf Android Simgeleri

İkinci kısım, bize bildirimi gelen ve sistemde yüklü uygulamaları gösteren renkli simgelerle sunulur, ancak bunları özelleştirmek ve tasarımlarını Android Stock‘ta olabileceği gibi tutmak istemeniz durumunda, bunu yapmanın prosedürü oldukça basit olacaktır.

Bunu yapmak için yalnızca Xiaomi telefonunuzun ayarlarına erişmeniz ve aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

Xiaomi telefonunuzun bildirim çubuğundaki MIUI simgeleri, Google simgelerine nasıl değiştirilir?

  1. Xiaomi telefonunuzun ayarlarına erişin.
  2. “Bildirimler ve kontrol merkezi” bölümüne tıklayın.
  3. “Bildirim Çubuğu” seçeneğine erişin.
  4. Simgeleri değiştirmek için “Android” stilini seçin.

İşlemler bu kadar basit. Artık bildirim aldığınızda sistem saf Android arayüzünü kullanan simgeler ile birlikte bildirimlerinizi gösterecektir.

Kaynak:Teknolojioku

Write A Comment