Yılın en keyifli anı için gerim sayım başlarken, her tarafı yeni yıl heyecanı sarıyor. Bu sene geleneksel hale gelen kalabalık yılbaşı sofraları kurulamasa da evinde yeni yıl ruhunu hissetmek isteyenler hazırlıklara başladı. Peki, ufak dekoratif değişikliklerle evde yeni yıl havası nasıl yaratılır? İşte, birkaç dokunuşla evinizin havasını değiştirecek dekorasyon önerileri…

Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

Yılbaşının olmazsa olmazı şık sofralar

Bu yıl eskisi gibi kalabalık sofralar kurulamasa da, çekirdek aile arasında keyifli bir yemek eşliğinde yeni yıl sevincini paylaşmayı kim istemez? Tıpkı eski kalabalık günlerimizdeki gibi şıklığıyla göz kamaştıran yılbaşı sofraları için heyecan dolu hazırlıklar başlıyor. Bu özel geceye yakışan bir sofra yaratmak için ilk adımda zarif bir masa örtüsü seçilmelidir. Bir sonraki aşamada ise dikkat edilmesi gereken en önemli nokta masa örtüsüne uygun yemek takımlarının tercih edilmesidir. Sofrada tam anlamıyla yeni yıl ruhunu yansıtmak isteyenler için yılbaşının vazgeçilmezleri arasında yer alan kırmızı, yeşil ya da altın renkleriyle tasarlanan yemek takımları kullanılabilir. Yemek takımına uygun çatal bıçakların seçilmesi de sofranın şık görünümü açısından oldukça önemlidir. Kırmızı ya da yeşil renklerde yemek takımı kullanılacaksa, gold çatak bıçak takımı tercih edilebilir. Yemek masasını göz alıcı hale getiren bir diğer önemli detay ise peçeteler… Sofrada ön plana çıkan renkler göz önünde bulundurularak, en uygun renkte peçeteler seçilmelidir. Bunun yanı sıra yemek masasında şıklığı zirveye taşımak isteyenler peçete halkası kullanabilir ya da hasır iple bağladığı peçeteleri yılbaşı temalı minik süslerle süsleyebilir.

Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

Sofraların şıklığını tamamlayan dekoratif objeler

Yılbaşı sofrası denilince akla ilk gelen ve yeni yıl ruhunu en iyi şekilde sofralara yansıtan dekoratif objeler mumlar, şamdanlar ve kozalaklar… Sofrada yer alan renklere uygun olarak seçilen mumlar, hem romantik bir ortam yaratmak hem de zarif bir görünüm elde etmek açısından oldukça etkilidir. Yılbaşında daha ihtişamlı bir sofra kurmak isteyenler ise yemek takımlarına uygun göz alıcı şamdanları kullanabilir. Daha doğal dekoratif objeler kullanarak sıcak bir ortam yaratmak için ise kozalaklar ve çam dalları tercih edilebilir.

Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

Ufak dokunuşlarla yeni yıl heyecanını tüm eve yansıtabilirsiniz

Yılbaşı denilince şüphesiz birçok kişinin aklına ilk olarak çam ağacı geliyor. Evlere yeni yıl ruhunu yansıtmak açısından oldukça etkili olan çam ağaçları, göz alıcı görüntüsüyle de şıklık yaratıyor. Yılın en heyecanlı dönemini daha pozitif bir ortamda geçirmek isteyenler kendi zevkine göre süslediği çam ağacıyla son derece keyifli bir mekan yaratabilir. Bunun yanı sıra ahşap dokulu objeler, minik led ışıklar ve şık bir vazoya konulan kokinalar da evlerde yeni yıl heyecanını hissettirmek açısından büyük etkiye sahip. Ufak dokunuşlarla tüm evde istenilen atmosferin yaratılmasının bir diğer kolay yolu ise dekoratif yastıklar… Ev dekorasyonunda yılbaşı temasıyla hazırlanan dekoratif yastıklara yer vererek, mekanın havası hızla değiştirilebilir.

Kaynak: Kadinlarkulubu

Write A Comment